شرکت توسعه عصر ارتباطات ماها

آخرین اخبار

حضور شرکت ماها در جلسه هم اندیشی مقام عالی وزارت ارتباطات

دكتر واعظي در جلسه بررسي روند تجارت الكترونيك از اقدامات انجام شده در اين زمينه مطلع و خواستار تسريع در روند گسترش اين كسب و كار در كشور شد

تشکیل معاونت جدید فناوری اطلاعات در شرکت پست

به دنبال برگزاري جلسه تشريح پروژه ها و اقدامات جديد شركت پست دكتر واعظي بر افزايش روند رو به رشد در پروژه هاي اقتصاد مقاومتي و استفاده از بخش خصوصي در اين پروژه ها تأكيد كرد.
به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات؛ دكتر واعظي در جلسه تشريح پروژه ها و اقدامات جديد شركت پست، ابتدا در خصوص طرح سامانه ملي يكپارچه مديريت املاك كشور (سيماك) توضيح داد: اين طرح به تحقق دولت الكترونيك و اقتصاد مقاومتي كه دولت اصرار زيادي در انجام آن دارد كمك كرده و مي تواند در زمره طرح هاي اصلي اقتصاد مقاومتي قرار گيرد.
وي خواستار ارائه خلاصه كامل تري از اين پروژه پس از تلفيق آن با پروژه GNAF شده و افزود: در معرفي اين پروژه ها بايد مزاياي فراگير آن كه بسياري از دستگاه ها و استانداري ها را منتفع خواهد كرد با دقت فراوان تشريح و به شناخت مخاطبان آن كمك شود.
دكتر واعظي با اشاره به كنگره استانبول در سال جاري ميلادي و بازبيني كنوانسيون اتحاديه پستي جهاني اظهار داشت: با توجه به سند راهبردي كنگره استانبول، پست ايران نيز به دنبال خلق ايده هاي جديد و شناسايي ماموريت هاي نوين باشد و منتظر ارائه اين سرويس ها از سوي ديگر كشورها نباشد.
وي همچنين خواستار حضور پرقدرت و توانمند پست ايران در كنگره پيش رو شده و بر افزايش سطح همكاري ها با ديگر كشورها با توجه به اجرايي شدن برجام شد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات سپس به پروژه هاي ديگر پست كه توسط مجريان مربوطه در ادامه جلسه معرفي شد نظير پست يار و طرح هاي اقتصاد مقاومتي اشاره كرد و افزود: رويكرد اصلي مسئولان پست بايد استفاده از همه امكانات و سرمايه دروني باشد و نگاه انحصاري را كنار گذاشته و از بخش خصوصي نهايت استفاده را ببريم.
وي افزود: قطعاً با اين نگاه، هم درآمد شبكه افزايش يافته و هم به ايجاد اشتغال در كشور كه دغدغه اصلي دولت نيز مي باشد دست خواهيم يافت.
دكتر واعظي بر استفاده از توان بخش خصوصي تاكيد مجدد نموده و تصريح كرد: مسئولان پست بايد با هوشمندي به تشريح صادقانه مواضع خود در استفاده از ظرفيت هاي بخش خصوصي پرداخته و به كاركنان خود اطمينان دهند كه با ورود اين بخش مشكلي در زمينه كاهش نيروي انساني به وجود نخواهد آمد.
وي در ادامه بر نحوه آموزش صحيح و استفاده از نيروهاي متخصص تاكيد كرده و گفت: با توجه به ايجاد معاونت جديد فناوري اطلاعات، لازم است تا از نيروهاي با انگيزه و زبده در اين بخش استفاده شود و زمينه بروز خلاقيت در اين افراد را فراهم نمايد.
پياده سازي طرح هاي معرفي شده در همه كشور و بسنده نكردن به اجراي آن در سطح استان هاي برخوردار ديگر نكته اي بود كه دكتر واعظي بر آن تاكيد نموده و خواستار اجراي همزمان اين پروژه ها در سطح كشور شد.

ممنوعیت عرضه محصولات تلفن همراه،ساعت مچی و بن تخفیف

به دلیل رعایت نکردن قوانین پستی توسط برخی شرکت ها در خصوص ارائه کالاهای تقلبی و دریافت وجه بیشتر از ارزش از خریداران و آلوده شدن بستر سرویس خرید و فروش اینترنتی به کالا های بی ارزش تا اطلاع ثانوی فروش کالاهای موبایل ، ساعت مچی و بن تخفیف ممنوع شد

قوانین جدید دریافت نماد اعتماد

با توجه به مسدود شدن تعداد زیادی از فروشگاه های فعال در زمینه خرید و فروش پستی به دلیل عدم تطبیق اطلاعات ارائه شده نماد اعتماد قوانین جدید جهت دریافت نماد اعتماد الکترونیکی اعلام شده

آخرین مهلت ثبت نام فروشگاههای فاقد نماد اعتماد در سامانه

باعنایت به لزوم اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از سوی تمامی شرکتهای طرف قرارداددر سرویس خرید و فروش اینترنتی و فروشگاههای زیرمجموعه آنها، تا تاريخ 94/7/1 کليه فروشگاههاي زيرمجموعه شرکتها مي بايست جهت اخذ نماد اعتماد با مراجعه به سايت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نمایند

لوگو