شرکت توسعه عصر ارتباطات ماها

22

1395

خرداد

حضور شرکت ماها در جلسه هم اندیشی مقام عالی وزارت ارتباطات

دكتر واعظي در جلسه بررسي روند تجارت الكترونيك از اقدامات انجام شده در اين زمينه مطلع و خواستار تسريع در روند گسترش اين كسب و كار در كشور شد.

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، صبح روز پنجشنبه مورخ 20 خرداد 1395 مسئولان ارشد شبكه پستي به همراه تني چند از مسئولان وزارت ارتباطات و مديران عامل شركاي تجاري در بخش خصوصي در حضور وزير ارتباطات گزارش كاملي از پروژه هاي جديد پست در حوزه تجارت الكترونيك ارائه دادند.

شرکت ماها به درخواست مقام عالی وزارت در این جلسه حضور داشته و بعنوان تنها نماینده بخش خصوصی در حوزه تجارت الکترونیک و خرید و فروش اینترنتی ، از روند فعالیت ها و مشکلات موجود در عرصه تجارت الکترونیک گزارشات خود را ارائه داد.

دكتر واعظي در اين جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده اظهار داشت: اين فعاليت در دنيا و ايران به سرعت در حال گسترش بوده و تاخير در اين كار زمينه بروز اقدامات موازي و خارج از قانون را فراهم مي نمايد.

وي مهمترين عارضه اين امر را كاهش اعتماد مردم و ايجاد مشكل در كل پروژه دانست و افزود: تدوين مقررات و حمايت از شركت هاي قانوني فعال در اين حوزه كاهش ضرر و زيان مردم و استاندارد سازي فعاليت ها خواهد شد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در بخش ديگري از سخنان خود به سياست دولت يازدهم مبني بر حمايت از حضور بخش خصوصي در فعاليت هاي اقتصادي پرداخت و تصريح كرد: دولت قصد تصدي گري در امور را نداشته و همواره سعي بر كوچك سازي داردو برهمين اساس نيز از اين بخش حمايت جدي كرده و اميد وار است با همكاري يكديگر موانع موجود را از سر راه برداشته و از اين طريق به توسعه اشتغال در كشور كمك نمايد.

دكتر واعظي همچنين خواستار تسريع در انجام امور شده و گفت: بايد از تجربيات ديگر كشورها در اين زمينه استفاده كرده و به كارها سرعت بخشيم چرا كه هم اكنون نيز فاصله زيادي با بسياري از كشورهاي دنيا داريم.
در اين جلسه شركت هاي فعال و همكار با پست به ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده پرداخته و سرويس هاي نوين طراحي شده در اين همكاري را تشريح نمودند.

همچنين حسن زاده معاون فني مدير عامل نيز در سخناني برنامه هاي كوتاه، ميان و بلند مدت تدوين شده در جهت توسعه تجارت الكترونيك در پست را به حاضران ارائه داد.

در این جلسه، مديران عامل شركت هاي گليان تصوير، تو سعه عصر ارتباطات ماها، همگامان(خوش) به عنوان همكاران پست در زمينه تجارت الكترونيك برنامه هاي خود را ارائه داده و از روند فعاليت هايشان گفتند.

در ادامه دكتر قائمي معاون شهردار تهران و رئيس سازمان فناوري اطلاعات شهرداري به عنوان همكار پست در پروژه مليGNAF گزارش كاملي از فعاليت هاي صورت گرفته در اين پروژه ارائه داد.

آخرین امکانات
ثبت تحویل به پست
بار دیگر برای اولین بار بخشی جدید برای کنترل خروجی انبار به سیستم خرید پستی ماها افزوده شد با استفاده از این امکان فروشگاه ها قادر به کنترل بهتر خروجی محصولات از بخش انبار خود خواهند بود
افزودن امکانات به پنل اپراتور
امکان ثبت مستقیم سفارش و شمارنده معکوس برای بخش نیاز به تماس به پنل اپراتور افزوده شد در صورت تمایل به اطلاع مشاهده جزئیات را کیلک کنید
ثبت برگشتی کامل با استفاده از بارکدخوان
با توجه به بالا رفتن تعداد سفارشات فروشگاه های تحت پوشش شرکت ماها و گستردگی امر کنترل سفارشات بخش ثبت سریع برگشتی توسط بارکدخوان به سیستم افزوده شد
گزارش موجودی انبار
امکان گزارش گیری از موجودی انبار با استفاده از سیستم انبار و محاسبه دقیق سفارشات درحال ارسال و در چرخه پست به سیستم افزوده شد.
کنترل تاخیر عملکرد اپراتورها
این بخش جهت کنترل عملکرد اپراتورها در تایید و تغییر وضعیت سفارشات پیامکی در صفحه لیست اپراتورها طراحی گردیده

لوگو